Założycielka "Rozwijanie przez wspieranie", które to uważa za swoje drugie dziecko. Zawodowo Terapeuta Dziecięcy. Prywatnie mama 3,5 letniej Wiktorii i Żona swojego męża z którym wciąż uparcie wierzą że licealna miłość to najlepsze co ich w życiu spotkało.  Wykształciuch, póki co z mianem magistra dwóch kierunków: wczesne wspomaganie rozwoju i kształcenie integracyjne. Obecnie również studentka Logopedii. Certyfikowany Terapeuta i diagnosta Integracji Sensorycznej I i II stopnia nr 4798. Pełno prawny i doświadczony diagnosta przebiegu procesów integracji sensorycznej.  Jej konik to wczesna interwencja neurorozwojowa niemowląt i małych dzieci.

 

Ukończyła liczne szkolenia z Metod Integracji Odruchowej - w tym jedno z wiodących na świecie MMRI. Specjalizuje się we wczesnej interwencji zaburzeń samoregulacji. Doskonale czuje się w tematyce rozwoju mowy i komunikacji. Uwielbia tematykę związana ze spożywaniem posiłków przez maluchy oraz zaburzeń w tym aspekcie dotyczące problemów sensorycznych i odruchowych.

 

Terapeuta ręki patrzący na motorykę małą całościowo - pracując nad napięciem mięśniowych, odruchami a następnie nad chwytem. Nie rozdziela dziecka na  sfery rozwojowe - zawsze holistycznie podchodzi do terapii dziecka.  Swoją wiedzę rozszerza również o tematykę psychologii. Posiada uprawnienia od Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej do prowadzenia zajęć stosowana analizą zachowań. Znana jest jej wiedza z zakresu psychologii wczesnodziecięcej oraz posiada praktykę w pracy z dziećmi ze spectrum.

Część swojej ścieżki zawodowej poświęca również wsparciu rodziców. Od 2020 roku aktywnie wspiera terapeutycznie osoby dorosłe wysoko wrażliwe oraz zmagające się z problemami wynikającymi z nieprawidłowego przetwarzania wrażeń sensorycznych - w szczególności problemami z równowagą, świadomością ciała oraz aktywnymi odruchami.

 

Prowadzi autorskie warsztaty dla specjalistów oraz rodziców. Przekazuje na nich praktyczną wiedzę, którą mogą wykorzystać w codziennym wsparciu dziecka.

Za największe osiągniecie życiowe uważa bycie częścią zwariowanej rodziny, która oprócz dwojga dorosłych i dziecka liczy również Psa Terapeutę Romana oraz Kota Diega, który z uporem myśli że jest psem. Uwielbia doświadczać świata. Każdą chwilę spędza na obcowaniu z naturą. Wraz ze swoim mężem przeszła ponad 1450km po górskich szlakach - mimo mieszkania nad morzem - w tym ponad 400km z dzieckiem na plecach. Joguje, medytuje, oddycha... jest !

W Rozwijanie przez wspieranie jest czarodziejką od mówienia. Logopeda wczesnej interwencji, kobieta starająca się połączyć największą zajawkę życia - bycie "Panią logopedią" , z jeszcze większą zajawką - byciem mamą.

 

Uważa, że każdy dzień to szansa na to, żeby sprawić, aby świat dziecka stał się choć trochę łatwiejszy, trochę bardziej znośny, trochę lepszy - więc działa ! Nikt i nic nie uczy jej bardziej niż każde dziecko pojawiające się na zajęciach.

Jednak w świecie wspomagania rozwoju dziecka jest tyle wartościowych szkoleń więc: jeździ, słucha, uczy się.... stosuje! , Wspomaga terapię logopedyczną kinesiotapingiem, stosuję w niej mioterapię. Wykorzystuję zasady motorycznego uczenia, Wplatam elementy metody krakowskiej oraz  z powodzeniem stosuję werbo- i fonogesty. I
ntensywnie skupia się na prawidłowym przetwarzaniu słuchowym. 

 

Zawodowo najbardziej spełnia się w terapii opóźnionego rozwoju mowy oraz w terapii niedokształcenia mowy o typie afazji (afazji dziecięcej). Ogromną radość sprawia jej terapia przez zabawę z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju, z wadami wymowy, z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, z dziećmi z Zespołem Downa.

 

Każde spotkanie z maluchem to dla niej ZABAWA, ŚMIECH, DOŚWIADCZANIE, NAUKA!  

 

Prywatnie jest fascynatka wędkarstwa, spędzania czasu z rodziną na łonie natury i jest uzależniona od CZEKOLADY !

Z zawodu i zamiłowania - terapeuta dziecięcy. Z charakteru i temperamentu - przesympatyczna choleryczka. Co dzień rano budzi się z poczuciem misji - wspomagać rozwój dzieciaków poprzez terapię. Jest naszym Mistrzem od wspierania równowagi, koordynacji ruchowej i napięcia mięśniowego.

 

W swojej pracy z dziećmi stosuję metody wspierające rozwój sensoryczny oraz ruchowy. Ciągle się uczy. W najbliższej przyszłości swoja pracę opierać będzie na NDT Bobath. Jako, że nie usiedzi w miejscu ciągle dąży do zdobywania wiedzy. Obecnie jest w trakcie specjalizacji i zdobywania uprawnień do prowadzenia terapii i diagnozowania z zakresu Integracji Sensorycznej.

 

W Trójmieście mieszka od urodzenia. Tu nauczyła się pływać, nurkować i jeździć na nartach wodnych. Gdy jeszcze miała  czas na większe przyjemności, trenowała tenisa ziemnego (amatorsko) i pływanie w płetwach (zawodniczo).
Ma wspaniałe rodzeństwo, cudownych rodziców, wyjątkowych przyjaciół. Je z ochotą jarmuż, pęczak i humus.

 

Ciągle gada, u niej na zajęciach nie ma niezręcznej ciszy!

Nasza Terapeutka od widzenia i terapii ręki. Doświadczeniem i cudownym podejściem do dzieci jest w stanie przygotować każde dziecko do komfortowej przygody w szkole.
 

Z wykształcenia - pedagog specjalny i terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju.
Ma to szczęście, że zawód jest także jej ogromną pasją, dlatego do pracy przychodzi zawsze z uśmiechem.

Stara się patrzeć na każde dziecko całościowo i zaoferować mu to, co dla jego rozwoju najlepsze. Łączy elementy zabawy, zadań ruchowych, ćwiczeń na ,,dywaniku’’, a kiedy trzeba- zadań stolikowych. Poruszam się w terapii funkcji wzrokowych, terapii motoryki ręki, a przede wszystkim rozwijam funkcje percepcyjne i poznawcze.

Ważne jest dla niej,  aby podczas każdego spotkania dziecko odniosło jak najwięcej sukcesów.

Prywatnie uwielbia jazdę na rowerze, czytanie książek i spędzanie czasu z bliskimi.