MOJE SAMODZIELNE DZIECKO

Mamo Tato

dziś trochę prywaty. Dziś daje Wam zobrazowane tego o czym mówiłam w wielu wpisach i relacjach na FB. Jeden krótki filmik (oglądaj z głosem) a widoczne jest na nim tak wiele. ...tylko powoli. Daj mi i sobie proszę 10 minut. ...aby zrozumieć. ...aby nauczyć się obserwować również SWOJE dziecko.


1.Obejrzyj film...teraz. (będziesz to robić łącznie 5 razy) Obejrzyj go po prostu.
2.Ok. Teraz obejrzyj go jeszcze raz i spójrz na to jak 11 miesięczne dziecko wykonuje ruchy. Jak planuje ruch, jak świadomie wyprowadza nogi, jak bada przestrzeń, jak koordynuje ręce z nogami - nogi z rękami, jak się asekuruje i szuka asekuracji.
Jak myślisz, dlaczego?

Tak, tak... bo wcześniej miało taką możliwość.3.Ok. Teraz obejrzyj film jeszcze raz i spójrz na to w jaki sposób to jakże małe dziecko komunikuje się z obecnymi dorosłymi. Jak POTRAFI poprosić o pomoc, jak nawiązuje kontakt wzrokowy, jak przetwarza otrzymane informacje i najważniejsze jak świadomie i z zaufaniem reaguje na te informacje.


4.Dobrze. To teraz oglądasz i zwracasz uwagę na to robi Tata. Większość z Was, już po pierwszym płaczu dziecka zwyczaje by je wyjeła... i serio nie mówicie, że nie. Ah, tak. Nie trzeba by dziecka wyjmować bo przecież większość z Was powiedziała by "nie wchodź, bo spadniesz", "po co tam włazisz"....

Dobrze. Teraz ostatni raz. Obejrzyj.
Właśnie to jest rozwój. Dawanie możliwości. Ruch, komunikacja, samodzielność, wspieranie.


mgr Emilia Urbańska89 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie