INTEGRACJA SENSORYCZNA niemowląt 

Integracja sensoryczna jest to  naturalny proces, w którym mózg organizuje docierające do niego informacje płynące z ciała i środowiska, po czym wysyła odpowiednią reakcję. Proces ten zaczyna kształtować się już w życiu płodowym.

Mimo iż proces ten kształtuje się do około 7 roku życia jego nieprawidłowości można przewidzieć już w czasie okresu niemowlęcego.

  

Nieprawidłowości z integrowaniem się układu nerwowego  mogą dotyczyć dzieci które rodziły się przez cesarskie cięcie, wcześniaków,  także maluszków które wraz ze swoja mamą przeszły tak zwany "trudny poród" lub "Trudną ciążę".


Zachowaniami które mogą wskazywać na brak płynności w integrowanie się układu nerwowego są miedzy innymi:

- częsty płacz i zanoszenie się dziecka
- płytki sen 
- częste nocne wybudzanie się (powyżej 3 razy) 

- nadwrażliwość na dotyk (płacz przy rozbieranie/ubieraniu) 
- nieodkładalność

- nadmierna bojaźliwość na dźwięki oraz otoczenie 

- nieharmonijny rozwój ruchowy 

- silne ulewanie

Do prowadzenia terapii niezbędna jest diagnoza która składa się dwóch Spotkań. Należy mieć na uwadze że aby doprowadzić do szybkiego unormowania się procesów Integracji sensorycznej u niemowląt niezbędna jest modyfikacja otoczenia i zrozumienie problemów z jakimi boryka się już od pierwszych dni maluszek. W terapii nie zbędę jest zaangażowanie rodziców.

Rozwijanie przez wspieranie /Emilia Urbańska / ul. Olgierda 125 /GDYNIA / tel. 502 - 830 - 150 / emiliaurbanskarpw@gmail.com

Wszelkie prawa do treści i grafik zastrzeżone. 

ROZWIJANIE PRZEZ WSPIERANIE Emilia Urbańska

ul. Rdestowa 35c/9
81-577 GDYNIA

NIP 9581695941
REGON 381521413