mgr Emilia Urbańska(1).jpg
mgr Emilia Urbańska.jpg
mgr Emilia Urbańska(1).jpg
mgr Emilia Urbańska.png
mgr Emilia Urbańska.png

Założycielka "Rozwijanie przez wspieranie", które to uważa za swoje drugie dziecko. Zawodowo Terapeuta Dziecięcy. Prywatnie mama 4 letniej Wiktorii i Żona swojego męża z którym wciąż uparcie wierzą, że licealna miłość to najlepsze co ich w życiu spotkało.  Wykształciuch, póki co z mianem magistra dwóch kierunków: wczesne wspomaganie rozwoju i kształcenie integracyjne. Certyfikowany Terapeuta i diagnosta Integracji Sensorycznej I i II stopnia nr 4798 oraz Certyfikowany Terapeuta Integracji Bilateralnej nr PL00879. Pełno prawny i doświadczony diagnosta przebiegu procesów integracji sensorycznej i integracji bilateralnej.  Jej konik to wczesna interwencja neurorozwojowa niemowląt i małych dzieci oraz praca neurorozwojowa z dziećmi trudnymi.

 

Ukończyła liczne szkolenia z Metod Integracji Odruchowej - w tym jedno z wiodących na świecie MMRI. Specjalizuje się we wczesnej interwencji zaburzeń samoregulacji. Doskonale czuje się w tematyce rozwoju mowy i komunikacji. Uwielbia tematykę związana ze spożywaniem posiłków przez maluchy oraz zaburzeń w tym aspekcie dotyczące problemów sensorycznych i odruchowych.

 

Terapeuta ręki patrzący na motorykę małą całościowo - pracując nad napięciem mięśniowych, odruchami a następnie nad chwytem. Nie rozdziela dziecka na  sfery rozwojowe - zawsze holistycznie podchodzi do terapii dziecka.  Swoją wiedzę rozszerza również o tematykę psychologii. Posiada uprawnienia od Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej do prowadzenia zajęć stosowana analizą zachowań. Znana jest jej wiedza z zakresu psychologii wczesnodziecięcej oraz posiada praktykę w pracy z dziećmi ze spectrum autyzmu.

Część swojej ścieżki zawodowej poświęca również wsparciu rodziców. Od 2020 roku aktywnie wspiera terapeutycznie osoby dorosłe wysoko-wrażliwe oraz zmagające się z problemami wynikającymi z nieprawidłowego przetwarzania wrażeń sensorycznych - w szczególności problemami z równowagą, świadomością ciała oraz aktywnymi odruchami. Pomaga im uwolnić się z problemów psychosomatycznych. Uważa, że ruch (ten ukierunkowany) to najlepszy sposób na oczyszczenie.

 

Prowadzi autorskie warsztaty dla specjalistów oraz rodziców. Przekazuje na nich praktyczną wiedzę, którą mogą wykorzystać w codziennym wsparciu dziecka.

Za największe osiągniecie życiowe uważa bycie częścią zwariowanej rodziny, która oprócz dwojga dorosłych i dziecka liczy również Psa Terapeutę Romana oraz Kota Diega. Uwielbia doświadczać świata. Każdą chwilę spędza na obcowaniu z naturą. Wraz ze swoim mężem przeszła ponad 1850km po górskich szlakach - mimo mieszkania nad morzem - w tym ponad 700 km z dzieckiem na plecach. Joguje, medytuje, oddycha... jest !

W Rozwijanie przez wspieranie jest czarodziejką od mówienia. Logopeda wczesnej interwencji, Terapeuta Miofunkcjonalny - kobieta starająca się połączyć największą zajawkę życia - bycie "Panią logopedią" , z jeszcze większą zajawką - byciem mamą.

 

Uważa, że każdy dzień to szansa na to, żeby sprawić, aby świat dziecka stał się choć trochę łatwiejszy, trochę bardziej znośny, trochę lepszy - więc działa ! Nikt i nic nie uczy jej bardziej niż każde dziecko pojawiające się na zajęciach.

Jednak w świecie wspomagania rozwoju dziecka jest tyle wartościowych szkoleń więc: jeździ, słucha, uczy się.... stosuje! , Wspomaga terapię logopedyczną kinesiotapingiem, stosuję w niej mioterapię. Wykorzystuję zasady motorycznego uczenia, Wplatam elementy metody krakowskiej oraz  z powodzeniem stosuję werbo- i fonogesty.
Intensywnie skupia się na prawidłowym przetwarzaniu słuchowym. 

 

Zawodowo najbardziej spełnia się w terapii opóźnionego rozwoju mowy oraz w terapii niedokształcenia mowy o typie afazji (afazji dziecięcej). Ogromną radość sprawia jej terapia przez zabawę z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju, z wadami wymowy, z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, z dziećmi z Zespołem Downa.

 

Każde spotkanie z maluchem to dla niej ZABAWA, ŚMIECH, DOŚWIADCZANIE, NAUKA!  

 

Prywatnie jest fascynatka wędkarstwa, spędzania czasu z rodziną na łonie natury i jest uzależniona od CZEKOLADY !

Samantha
Harrison
  • Facebook
  • Twitter

Marketing Executive

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me.

Terapeutka z pasją i ogromną miłością do dzieci. Swój zapał do ruchu i melodii przenosi na zajęcia nie pozwalając się nudzić dzieciom - wspólne śpiewanie, poruszanie się i poszukiwanie przygód to najlepsza terapia. Terapeuta Integracji Sensorycznej, Pedagog Specjalny.


Ukończyła Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Studia na Uniwersytecie Gdańskim. Od początku swojej drogi zawodowej  pracuje jako terapeuta dzieci z Zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ukończyła wiele szkoleń  między innymi: terapia ręki I i II stopnia, Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci - terapia zmysłowa, Komunikacja dzieci z autyzmem, AAC komunikacja wspomagająca i alternatywna I i II stopnia.


Na zajęciach skupia się na relacji z dzieckiem, na wspólnym budowaniu pola uwagi i sympatii do siebie na wzajem.

 

Pełna energi i chęci do pracy zawsze otwarta na nowe wyzwania i pomoc rodzinom i ich dzieciom.

Prywatnie mama dwóch dziewczyn - Zosi i Jagny, miłośniczka wszelakich sportów i śpiewu .

mgr Emilia Urbańska(1).jpg
mgr Emilia Urbańska.jpg

Z zawodu i zamiłowania - fizjoterapeuta /  terapeuta dziecięcy. Z charakteru i temperamentu - przesympatyczna choleryczka. Co dzień rano budzi się z poczuciem misji - wspomagać rozwój dzieciaków poprzez terapię. Jest naszym Mistrzem od wspierania równowagi, koordynacji ruchowej i napięcia mięśniowego. Fizjoterapeuta oraz Certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej I i II stopnia.

 

W swojej pracy z dziećmi stosuję metody wspierające rozwój sensoryczny oraz ruchowy. Ciągle się uczy. W najbliższej przyszłości swoja pracę opierać będzie na NDT Bobath. Jako, że nie usiedzi w miejscu ciągle dąży do zdobywania wiedzy.

 

W Trójmieście mieszka od urodzenia. Tu nauczyła się pływać, nurkować i jeździć na nartach wodnych. Gdy jeszcze miała  czas na większe przyjemności, trenowała tenisa ziemnego (amatorsko) i pływanie w płetwach (zawodniczo).
Ma wspaniałe rodzeństwo, cudownych rodziców, wyjątkowych przyjaciół. Je z ochotą jarmuż, pęczak i humus.

 

Ciągle gada, u niej na zajęciach nie ma niezręcznej ciszy!

mgr Emilia Urbańska(1).jpg
mgr Emilia Urbańska(1).png

Z wykształcenia - magister fizjoterapii, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy wykorzystuję wiedzę nabytą podczas studiów i szkoleń.

 

Ukończyłam kurs PNF, Trójpłaszczyznową Manualną Terapię Wad Stóp według Barbary Zukunft-Huber oraz kinesiotaping. Metody te pozwalają jej efektywniej rozwijać i doskonalić umiejętności ruchowe Naszych maluchów o charakterze funkcjonalnym. W Rozwijanie przez Wspieranie zajmuje się wspieraniem rozwoju psychoruchowego maluszków wykorzystując elementy terapii sensorycznej, bobath i naturalnych wzorców ruchowych. W czasie zajęć stawia na podążanie za dzieckiem, aby jak najefektywniej wspierać je w jego naturalnym rozwoju.

 

 

Trochę prywaty - kocha piec ciasta, ciasteczka, babeczki. Uwielbia jeździć na rowerze i rolkach, a latem może godzinami pływać na SUPie. Ostatnio jej nowym zainteresowaniem są roślinki.

mgr Emilia Urbańska(4).jpg
mgr Emilia Urbańska(4).jpg

Pedagog specjalnym, oligofrenopedagog i terapeutą dziecięcym. Dodatkowo jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu psychotraumatologii, a obecnie studiuję i zgłębia zagadnienia z obszaru integracji sensorycznej. Dodatkowo każdego dnia uczy się w Rozwijanie jak pracować nad tym aspektem rozwoju u dzieci.

Zawodowo uwielbia pracować z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnością intelektualną, innymi wyzwaniami rozwojowymi oraz ich rodzicami.

Za najbardziej wartościowe uważa holistyczne podejście do dziecka, współpracę między specjalistami i aktualizację wiedzy w oparciu o badania naukowe.

Prywatnie mama małej Klaudii, której pojawienie się o 180 stopni wywróciło jej  spojrzenie na rolę rodzica w procesie terapeutycznym. W wolnym czasie szydełkuję maskotki dla dzieci.

mgr Emilia Urbańska(2).png
mgr Emilia Urbańska(2).png

Z zamiłowania i z zawodu logopeda wczesnej interwencji z kilkuletnim doświadczeniem w diagnozowaniu i prowadzeniu terapii. Obecnie poszerza swoją wiedzę na studiach z zakresu neurologopedii. Dodatkowo filolog polski i hiszpański, a co za tym idzie miłośniczka wszelkich zagadnień lingwistycznych.

Nieustannie pracuje nad efektowną i funkcjonalną komunikacją dzieci w każdym wieku, starając się zadbać o wszystkie ich potrzeby. Do każdego malucha podchodzę indywidualnie, planuje zajęcia zgodnie z możliwościami i zainteresowaniami dziecka. W swojej pracy staram się wykorzystać wiedzę interdyscyplinarną. Na zajęciach mówię śpiewam, rysuję, ćwiczę artykulatory i oddech, masuje buzie, wywołuje głoski, rozwijam zmysły, prowadzę rozmowy, uczę koncentracji i gestów społecznych oraz wielu innych umiejętności językowych i około językowych. "

W wolnym czasie stara się zmniejszyć stosik książek 'do przeczytania' oraz cieszy się pięknem przyrody, spędzając czas z dala od miejskiego zgiełku."