top of page

Emilia Urbańska

mgr Emilia Urbańska.jpg

Założycielka "Rozwijanie przez wspieranie", które to uważa za swoje drugie dziecko. Zawodowo Terapeuta Dziecięcy. Prywatnie mama 5 latki. Magister dwóch kierunków: wczesne wspomaganie rozwoju i kształcenie integracyjne. Obecnie Studentka Logopedii. Terapeuta neurorozwojowy, certyfikowany Terapeuta i diagnosta Integracji Sensorycznej I i II stopnia nr 4798 oraz Certyfikowany Terapeuta Integracji Bilateralnej nr PL00879. Pełno prawny i doświadczony diagnosta przebiegu procesów integracji sensorycznej i integracji bilateralnej.  Jej konik to wczesna interwencja neurorozwojowa niemowląt i małych dzieci oraz praca neurorozwojowa z dziećmi trudnymi. Specjalizuje się we wczesnej inerwacji zaburzeń samoregulacji.

 

Ukończyła liczne szkolenia z Metod Integracji Odruchowej - w tym jedno z wiodących na świecie MMRI.

Terapeuta Krzyżowo-Czaszkowy i Acess Bars, który bazuje na pracy na układzie nerwowym, wplatając w terapię metody teorii poliwagalnej.

Terapeuta ręki patrzący na motorykę małą całościowo - pracując nad napięciem mięśniowych, odruchami a następnie nad chwytem. Nie rozdziela dziecka na  sfery rozwojowe - zawsze holistycznie podchodzi do terapii dziecka.  Swoją wiedzę rozszerza również o tematykę psychologii. Posiada uprawnienia od Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej do prowadzenia zajęć stosowana analizą zachowań. Znana jest jej wiedza z zakresu psychologii wczesnodziecięcej oraz posiada praktykę w pracy z dziećmi ze spectrum autyzmu.

Część swojej ścieżki zawodowej poświęca również wsparciu rodziców. Od 2020 roku aktywnie wspiera terapeutycznie osoby dorosłe wysoko-wrażliwe oraz zmagające się z problemami wynikającymi z nieprawidłowego przetwarzania wrażeń sensorycznych  - w szczególności problemami z równowagą, świadomością ciała oraz aktywnymi odruchami. Pomaga im uwolnić się z problemów psychosomatycznych. Uważa, że ruch (ten ukierunkowany) to najlepszy sposób na równowagę między ciałem a umysłem.

 

Prowadzi autorskie warsztaty dla specjalistów oraz rodziców. Przekazuje na nich praktyczną wiedzę, którą mogą wykorzystać w codziennym wsparciu dziecka.

Za największe osiągniecie życiowe uważa bycie częścią zwariowanej rodziny, która oprócz dwojga dorosłych i dziecka liczy również Psa Terapeutę Romana oraz Kota Diega. Uwielbia doświadczać świata. Każdą chwilę spędza na obcowaniu z naturą. Wraz ze swoim mężem przeszła ponad 1850km po górskich szlakach - mimo mieszkania nad morzem - w tym ponad 850 km z dzieckiem na plecach. Joguje, medytuje, oddycha... jest !

Katarzyna Wernicka

W Rozwijanie przez wspieranie jest czarodziejką od mówienia. Logopeda wczesnej interwencji, Terapeuta Miofunkcjonalny - kobieta starająca się połączyć największą zajawkę życia - bycie "Panią logopedią" , z jeszcze większą zajawką - byciem mamą.

 

Uważa, że każdy dzień to szansa na to, żeby sprawić, aby świat dziecka stał się choć trochę łatwiejszy, trochę bardziej znośny, trochę lepszy - więc działa ! Nikt i nic nie uczy jej bardziej niż każde dziecko pojawiające się na zajęciach.

Jednak w świecie wspomagania rozwoju dziecka jest tyle wartościowych szkoleń więc: jeździ, słucha, uczy się.... stosuje! , Wspomaga terapię logopedyczną kinesiotapingiem, stosuję w niej mioterapię. Wykorzystuję zasady motorycznego uczenia, Wplatam elementy metody krakowskiej oraz  z powodzeniem stosuję werbo- i fonogesty. Intensywnie skupia się na prawidłowym przetwarzaniu słuchowym. 

 

Zawodowo najbardziej spełnia się w terapii opóźnionego rozwoju mowy oraz w terapii niedokształcenia mowy o typie afazji (afazji dziecięcej). Ogromną radość sprawia jej terapia przez zabawę z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju, z wadami wymowy, z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, z dziećmi z Zespołem Downa.

 

Każde spotkanie z maluchem to dla niej ZABAWA, ŚMIECH, DOŚWIADCZANIE, NAUKA!  

 

Prywatnie jest fascynatka wędkarstwa, spędzania czasu z rodziną na łonie natury i jest uzależniona od CZEKOLADY !

Aleksandra Duda

mgr Emilia Urbańska(1).png

Z wykształcenia - magister fizjoterapii, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W pracy wykorzystuję wiedzę nabytą podczas studiów i szkoleń.

 

Ukończyłam kurs PNF, Trójpłaszczyznową Manualną Terapię Wad Stóp według Barbary Zukunft-Huber oraz kinesiotaping. Dodatkowo wykorzystuje Terapię Zoga Movemen. Metody te pozwalają jej efektywniej rozwijać i doskonalić umiejętności ruchowe Naszych maluchów o charakterze funkcjonalnym. W Rozwijanie przez Wspieranie zajmuje się wspieraniem rozwoju psychoruchowego maluszków wykorzystując elementy terapii sensorycznej, bobath i naturalnych wzorców ruchowych. W czasie zajęć stawia na podążanie za dzieckiem, aby jak najefektywniej wspierać je w jego naturalnym rozwoju.

 

 

Trochę prywaty - kocha piec ciasta, ciasteczka, babeczki. Uwielbia jeździć na rowerze i rolkach, a latem może godzinami pływać na SUPie. Ostatnio jej nowym zainteresowaniem są roślinki.

Aleksanda Pollheimer

20220512_141839_edited.png

Magister fizjoterapii z przypadłością, która polega na uwielbianiu uczenia się ( z resztą uczenie się znajduje się na 2 miejscu w jej top 5 talentów Gallupa). Od paru lat każdego roku realizuję kilka kursów z zakresu fizjoterapii. Jest między innymi: terapeutką Integracji Sensorycznej, Kinetic Control, instruktorem Masażu Shantala.  Doświadczenie zdobywała w Samodzielny Publiczny Ośrodku Terapii i Rehabilitacji dla Dzieci w Kwidzynie oraz u boku założycielki Rozwijanie. Wraz z nią prowadzi szkolenia i aktywnie uczestniczy w procesach diagnostyczny.

Lubuje się w terapiach manualnych. Aktywnie wplata w terapię stymulację poliwagalą oraz terapię wisceralną.
 

Stara się nawiązywać dobre relacje z małymi pacjentami - sprawić, żeby zaufali i podczas terapii czuli się bezpiecznie. Jest  to jej priorytetem odkąd usłyszała stwierdzenie "terapia jest bezpieczeństwem".  Po drugie dobrze na zajęciach dobrze się bawi wraz z małymi pacjentami.  Po trzecie zawsze ( choć mali pacjenci nawet o tym nie wiedzą) osiąga cele. Te które stawiają przede nią rodzice, Emila i ona sama.

Prywatnie jest mamą dwójki (1 i 3) , co w ogromnym stopniu zmieniło jej postrzeganie na temat rozwoju dzieci oraz terapii. Rodzicielstwo uczy mnie więcej niż wszystkie szkoły i Uniwersytet razem wzięte.

Żaneta Murawska

Zawodowo pedagog o specjalizacji: socjoterapia. Terapeuta Integracji Sensorycznej I i II stopnia, terapeuta ręki 1 i 2 stopnia, terapeuta umiejętności społecznych. Prywatnie mama Jana. W swojej pracy podąża za człowiekiem, jest jego kompanem, drogowskazem do rozwoju poprzez zabawę. Dzieci uczą jej dystansu do samej siebie oraz umiejętności zatrzymania się w miejscu.


Miłośniczka świata, ludzi, natury oraz podróży. Codzień odkrywam życie, napawam się miłością, która przekazuje dalej w świat. Książki pochłania szybciej od czekolady. Jej motto: „kto się nie rozwija ten się zwija". Rozwój osobisty jest dla niej bardzo ważny. Dużo energii inwestuje w wiedzę, którą sumiennie wykorzystuje w trakcie zajęć z dzieckiem.

Patrycja Lisiecka

mgr Emilia Urbańska(2).png

Z zamiłowania i z zawodu logopeda wczesnej interwencji z kilkuletnim doświadczeniem w diagnozowaniu i prowadzeniu terapii. Obecnie poszerza swoją wiedzę na studiach z zakresu neurologopedii. Dodatkowo filolog polski i hiszpański, a co za tym idzie miłośniczka wszelkich zagadnień lingwistycznych.

Nieustannie pracuje nad efektowną i funkcjonalną komunikacją dzieci w każdym wieku, starając się zadbać o wszystkie ich potrzeby. Do każdego malucha podchodzę indywidualnie, planuje zajęcia zgodnie z możliwościami i zainteresowaniami dziecka. W swojej pracy staram się wykorzystać wiedzę interdyscyplinarną. Na zajęciach mówię śpiewam, rysuję, ćwiczę artykulatory i oddech, masuje buzie, wywołuje głoski, rozwijam zmysły, prowadzę rozmowy, uczę koncentracji i gestów społecznych oraz wielu innych umiejętności językowych i około językowych. "

W wolnym czasie stara się zmniejszyć stosik książek 'do przeczytania' oraz cieszy się pięknem przyrody, spędzając czas z dala od miejskiego zgiełku.

Justyna Świerczyńska - logopeda

Weronika Michałowska - logopeda

Julia Minkiewicz - fizjoterapeta

bottom of page